Aplikacje to przyszłość w kwestii wielu firm czy start upów. Aplikacje urozmaicają także działanie przedsiębiorstw, które w ten sposób starają się zachęcić potencjalnych klientów do spędzania dłuższego czasu na stronie firmowej, a jednocześnie przywiązywać ich do marki. Dlatego też wiele uczelni zaczyna proponować w swoim programie zajęcia związane z aplikacjami, a często także z aplikacjami wielowarstwowymi. Tworzenie prostych aplikacji nie jest trudne, ale tych bardziej zaawansowanych, wielowarstwowych – to już wymaga znacznie większej wiedzy i umiejętności, a dodatkowo także dobrego zaplecza technologiczne.

Dlatego też osoby, które w ten sposób chcą zarabiać na życie, mogą podczas studiów wypróbować różnego rodzaju programy do tworzenia aplikacji, a jednocześnie zaliczyć łatwe wejście w tego rodzaju technologie dzięki doświadczonym wykładowcom praktykom. Podczas nauki tego przedmiotu wykładowcy starają się także przekazać wiedzę na temat programowania i różnych języków programowania. To niezwykle praktyczna wiedza, która pozwala poznać tajniki nie tylko tworzenia aplikacji, ale także mniej lub bardziej skomplikowanych stron www. Oprócz tego studenci poznają przykłady aplikacji, które już osiągnęły ogromny sukces, a także zyskują wiedzę na temat tego, jak zostały one stworzone.

Ze względu na nieustannie rosnąca popularność aplikacji, jest to coraz częściej wprowadzany na uczelniach przedmiot, czy to w formie ścieżki, czy też pełnoprawnych, kilkunastogodzinnych ćwiczeń, kończonych zaliczeniem.